اگر از سيسم وردپرس براي مديريت سايت خود استفاده مي کنيد و حتي از بخش رسانه اين اسکريپت براي آپلود فايل ها استفاده مي کنيد حتما با مشکل کم بودن حجم آپلود فايل مواجه شدين و حسابي شما رو اذيت کرده .

در سيستم مديريت محتواي وردپرس براي امنيت بيشتر و همچنين مديريت صحيح فضاي هاست مقدار پيش فرضي را به عنوان حجم آپلود فايل ها در نظر رفته شده است که اين مقدار ۱۰ الي ۲۰ مگابايت متغيير مي باشد که خوشبختانه امکان افزايش اين مقدار وجود دارد تا در هنگام آپلود فايل از ظريق وردپرس شما مشکلي با آپلود فايل هاي حجيم نداشته باشيد .

براي افزايش حجم آپلود فايل در وردپرس روش هاي زيادي وجود دارد که مي توان از آن ها براي اين کار استفاده کرد که ما تصميم گرفتيم در اين آموزش از سايت ايکس آي تولز دو نمونه از روش هاي افزايش حجم آپلود فايل را به شما عزيزان آموزش دهيم .

روش اول : شما مي توانيد از طريق فايل php.ini موجود در وردپرس سايت اقدام به افزايش حجم آپلود فايل کنيد که ابتدا بايد فايل php.ini را که در پوشه wp-admin قرار داره رو پيدا کرده و ويرايش کنيد و در صورتي که اين فايل رو پيدا نکردين کافيست به هاستينگ سايت خود اطلاع بدين و درخواست قرار دادن کد زير در فايل php.ini را باشيد .

در کد بالا ما مقدار آپلود فايل را روي ۶۴ مگابايت انتخاب کرديم که شما با توجه به نياز خود مي توانيد هر عددي که دوست داشتيد را قرار دهيد .


روش دوم : در اين روش شما بايد فايل htaccess موجود در روت هاست خود را ويرايش کنيد و کد زير را در آن قرار دهيد تا حجم آپلود فايل وردپرس شما افزايش پيدا کند .

فايل htaccess در پوشه public_html هاست شما قرار دارد که در بعضي مواقع قابل رويت نيست که شما مي توانيد با استفاده از فعال کردن حالت مخفي اين فايل را به نمايش در بياوريد .

در اين کد هم ما مقدار آپلود فايل را روي  ۱۰۰ مگابايت تنظيم کرديم که مي توانيد تغيير دهيد و هر مقداري که ميخواهيد را قرار دهيد .

براي افزايش حجم آپلود فايل به جز اين روش ها مي توانيد از افزونه هاي موجود براي اين کار هم استفاده کنيد که در مطالب بعدي به شما معرفي خواهيم کرد .

مشخصات

دانـــــلود

  • 714 بازدید

  برچسب ها

  مطالب پیشنهادی ما

  دیدگاه های شما

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  یک × 1 =