%image_alt%

گاهي لازم است که يک آيتم در فهرست سايت شما ، تنها به کاربراني که در وردپرس وارد شده اند نمايش داده شود ، و يا يک بخش ديگر از فهرست فقط در صفحه تک نوشته ها وجود داشته باشد . براي اين کار به صورت عادي لازم است که يک کلاس خاص در CSS ايجاد کرده و آن را از ديد کاربر مخفي نمود . اما اين کار بدي هاي خود را دارد ، به عنوان مثال کاربري که اندکي با کدنويسي آشناست به راحتي با ديدن سورس صفحه شما مي تواند لينک قسمت مخفي شده را پيدا کرده و احتمالا سو استفاده هاي مد نظر خود را انجام دهد ! يک راه براي انجام اين کار استفاده از افزونه ايست که در اين مطلب به شما معرفي مي کنيم . در ادامه مطلب همراه ما باشيد .

به عنوان اولين قدم ، افزونه کاربردي If Menu را نصب کرده و آن را فعال کنيد . اين افزونه بدون هيچ پنل تنظيماتي ارائه شده است . پس از فعال سازي به بخش فهرست ها مراجعه کرده و يک فهرست را براي ويرايش انتخاب کنيد .

 

يک آيتم از منو را انتخاب کرده و آن را براي ويرايش مشخصات ، گسترش دهيد . تيک گزينه Enable Conditional Logic را فعال کرده و شرايط نمايش يا عدم نمايش آيتم فعلي را انتخاب نماييد .

 

%image_alt%

به عنوان مثال با انتخاب show و گزينه user is logged in اين آيتم از فهرست تنها به کاربراني که در وردپرس وارد شده اند نمايش داده خواهد شد . يا گزينه user is Admin آيتم را فقط در صورتي نمايش مي دهد که کاربر فعلي داراي نقش مدير باشد .

پس از ويرايش تنظيمات روي دکمه ذخيره کليک کرده تا تغييرات شما اعمال شود .

 

اضافه کردن شرايط جديد

افزونه If Menu يک افزونه جديد در مخزن وردپرس است و کليه شرايط موجود در وردپرس را فعلا به صورت پيش فرض ندارد . همان طور که مي دانيد تعداد زيادي شرايط به صورت پيش فرض در وردپرس وجود دارد ، مي توانيد ليست کامل اين شرايط را در اين لينک مشاهده کنيد .

 

شما قادر هستيد که هر يک از شرايط موجود در وردپرس را به افزونه اضافه کنيد ، به عنوان مثال فرض مي کنيم که مي خواهيد يک آيتم از فهرست ها را در برگه هاي مربوط به پست هاي سفارشي نمايش ندهيد . براي اين کار کافي است کد زير را به فايل Functions.php قالب خود اضافه کرده و آن را ذخيره کنيد :

 

 

اين کد به صورت زير در بخش ويرايش منوها نمايش داده خواهد شد .

%image_alt%

اميدواريم که آموزش امروز هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد .

 

مشخصات

دانـــــلود

  • 191 بازدید

  برچسب ها

  مطالب پیشنهادی ما

  دیدگاه های شما

  دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دانلود اسکریپت